İK Politikamız

İnsan Kaynakları Politikası

Hedefimiz; faaliyette bulunduğumuz sektörlerde bugün ulaştığımız kalite, başarı, ilkler ile dolu yerimizi Ansa Group ailesi çalışanlarımızla birlikte daha yukarı taşımak ve bunu gerçekleştirirken değerlerimizin en üst yerinde olan insan haklarına saygılı ve insan odaklı yönetim gösterme başarısını çalışanlarımıza ve müşterilerimize aktarmaktır. Benimsediğimiz İnsan Kaynakları Politikası göre olmazsa olmazlarımız;

  • Eşit ve katılımcı yönetim anlayışı ile çalışanlarımızı süreçlerimize dahil etmek,
  • Çalışanların bilgilerini, becerilerini, kurum ve kişilerle ilişki yetkinliklerini artırmak,
  • Sürekli eğitim ve gelişim felsefesi ile çalışanlarımızı desteklemek,
  • Tüm süreçlerimizde ayrımcılık karşıtı ve fırsat eşitliği felsefesini ön planda tutmaktır.

Seçme ve Yerleştirme

Adaylar, Ansa Group internet sitesi ve iş bulma internet siteleri üzerinden başvuru yapabilmektedir. Aynı zamanda İŞ-KUR üzerinden de işe alımlar yapılmaktadır. Ansa Group ‘ a yapılan her türlü başvuru, işin gerektirdiği yetkinlik, nitelik ve yetenekler doğrultusunda gizlilik içinde değerlendirilir. Uygun bulunan adaylar ile birebir mülakatlar gerçekleştirilir.

Adayların seçiminde iyi bir eğitime ve yüksek niteliklere sahip, tecrübelerinden yararlanabileceğimiz ya da şirket bünyesinde yetiştirebileceğimiz yaratıcı, işe uygun ve şirket kültürüne kolayca adapte olacak kişiler tercih edilmektedir.

Gizlilik

Her bir çalışanımız, eski çalışanımız ve adaylarımıza ait bilgi /belgeler tarafımızca gizlilik ile saklanmakta, yasal zorunluluk veya kendilerinin izni olmadığı sürece üçüncü kişiler ile asla paylaşılmamaktadır. Kişisel Verilerin Korunması Kanuna ve şirketimizin sahip olduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi standardına uygun davranılmaktadır.

Eğitim

Yıl içerisinde çeşitli aralıklarla eğitim ihtiyaç analizleri yapılarak eğitim takvimimizi oluşturmaktayız. İhtiyaç duyulan eğitimlerin yanı sıra çalışanlarımızın talep ettiği eğitim, seminer, konferans ve kongreleri değerlendirmekte ve katılımlarına değerlendirmeler yapmaktayız. İşe yeni başlayan tüm çalışanlarımıza oryantasyon eğitimi vermekteyiz.

Sektördeki liderliğimizi, nitelikli çalışanlarımızın kişisel gelişimi ve motivasyonuyla sürdürebileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle kurulduğumuz ilk günden bugüne şirketimize değer katacağına inandığımız insan kaynaklarına yatırım yapmayı sürdürüyoruz.

Staj

Ansa Group olarak her yıl lise ve üniversite öğrencilerine staj fırsatları sunuyoruz. Şahsen başvuruları, mülakat süreci sonrası değerlendirerek staj yapma imkanı sağlıyoruz.